Zioło dzika róża

Zioło dzika róża to krzew, który porasta skraje lasów, polany, polne drogi. Jej kwitnienie przypada na czerwiec, zaś owoce wydaje we wrześniu i październiku. Inna nazwa dzikiej róży to polna róża.

Wykorzystanie dzikiej róży

Owoce dzikiej róży nadają się idealnie na przetwory, a także na wino i nalewki. Dzika róża to krzew bogaty w liczne cenne składniki, takie jak witaminy i mikro- oraz makroelementy. Najwięcej jest w niej witaminy C – ponad dziesięciokrotnie więcej niż w cytrynie. Ponadto jest ona bogata w witaminę A, witaminę E, K, witaminy z grupy B, rutynę, kwas foliowy, kwasy organiczne, antocyjany, korzystnie działające na nastrój glikozydy oraz pożyteczne minerały, takie jak żelazo, potas, magnez, cynk, wapń i siarka. Działanie wyciągów z zioła dzikiej róży pomaga pozbyć się niektórych dolegliwości zdrowotnych, takich jak zaparcia i osłabienie odporności.

Herbaty z dzikiej róży

Zioło dzika róża, będące składnikiem wielu popularnych kompozycji herbat smakowych, mikstur i naparów, to podstawa dla smacznego i orzeźwiającego napoju, który idealnie uzupełnia dietę o pożyteczne pierwiastki i witaminy. Korzystny wpływ dzikiej róży na zdrowie jest widoczny w zapobieganiu wielu infekcjom i w walce z awitaminozami. Herbata z dzikiej róży doskonale gasi pragnienie i warto uwzględnić jej udział w diecie.

Dzika róża w walce z przeziębieniem

Ciepły napar z dzikiej róży to nie tylko świetny smak i aromat, ale też udany sposób na walkę z infekcjami i przeziębieniami, zarówno z powodu zawartości działającej antyoksydacyjnie witaminy C, jak i wzmacniającej ściany naczyń krwionośnych rutyny.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *